Jubileusz 20-lecia Śląskiej Organizacji Turystycznej, Walne Zebranie oraz konferencja z POT

03 gru, 2024 | Aktualności, Akty prawne, Do pobrania, Inne dokumenty, Targi zagraniczne, Turystyczne znaki drogowe, Wydawnictwa, Zasady uczestnictwa

2 grudnia 2024 roku Teatr Polski w Bielsku-Białej stał się miejscem obchodów Jubileuszu 20-lecia Śląskiej Organizacji Turystycznej. Podczas uroczystości wręczono podziękowana zasłużonym członkom Śląskiej Organizacji Turystycznej oraz podsumowano minione 20 lat. Obchody jubileuszu były również okazją do uhonorowania Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego, która nadawana jest za wybitne zasługi osobom oraz instytucjom wyróżniającym się w działalności na terenie województwa śląskiego. Osoby związane ze stowarzyszeniem, które szczególnie wyróżniły się swoimi działaniami to:
  • Agnieszka Sikorska – dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej,
  • Grzegorz Chmielewski – Wiceprezes Śląskiej Organizacji Turystycznej,
  • Adam Markowski – Wiceprezes Śląskiej Organizacji Turystycznej,
  • Śp.  Edward Wieczorek – przewodnik turystyczny, instruktor krajoznawstwa i przewodnictwa, autor książek i publikacji poświęconych turystyce i krajoznawstwu, od lat związany ze Śląską Organizacją Turystyczną.
Wcześniej w tym samym dniu, Zamek Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej był miejscem spotkania członków Śląskiej Organizacji Turystycznej, podczas Walnego Zebrania, a następnie ekspertów i praktyków branży turystycznej. Odbyła się tam bowiem konferencja „Współpraca – Innowacje – Turystyka Zrównoważona”, której głównym celem było pokazanie, że turystyka zrównoważona to nie tylko idea, ale realne działania, które mogą przynieść korzyści regionom i społecznościom.
Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpień Rafała Szmytke, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Krzysztofa Jazowy, Prezesa Śląskiej Organizacji Turystycznej.
Program merytorycznych dyskusji otworzyła prezentacja „Człowiek + AI = WNM?” autorstwa Adama Mikołajczyka, która pokazała, jak sztuczna inteligencja może zmieniać zarządzanie miejscami turystycznymi. Następnie zaprezentowano raport o stanie zrównoważonej turystyki w województwie śląskim na tle światowych trendów. Ekspertka Anula Galewska z Travindy podkreśliła, jak województwo śląskie wpisuje się w globalny krajobraz odpowiedzialnych podróży i zrównoważonego rozwoju.
Ciekawym akcentem była prezentacja Agnieszki Sikorskiej ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, która opowiedziała o tym, jak współpraca w regionie wpływa na promocję i rozwój turystyki.
Zwieńczeniem konferencji na zamku była właśnie debata „Zrównoważony rozwój w turystyce. Czy zawsze znaczy to samo?”. W gronie panelistów byli zarówno przedstawiciele lokalnych organizacji turystycznych, jak i właściciele obiektów turystycznych oraz eksperci od zrównoważonego rozwoju.
Konferencję zorganizowała Polska Organizacja Turystyczne we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną – SLASKIE.travel.

Pozostałe w tej kategorii

Światowy Dzień Turystyki w Cieszynie

Światowy Dzień Turystyki w Cieszynie

Światowy Dzień Turystyki to święto ustanowione w 1979 r. przez Światową Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Turystyki a w województwie śląskim świętowaliśmy jego obchody w Cieszynie. Święto skupia wokół siebie całe spektrum pasjonatów turystyki. To czas dedykowany...

czytaj dalej