Królowa Luiza z certyfikatem POT

28 lis, 2018 | Aktualności, Biuro prasowe

Dzielimy się radosną wiadomością! Kompleks Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu otrzymał certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny 2018 roku”. Wyróżnienie to przyznała Polska Organizacja Turystyczna podczas gali, która odbyła się 26 listopada w Warszawie. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich promowanie.

Zabrze wyróżnia ilość obiektów, które niegdyś służyły gospodarce, a obecnie ich przeznaczeniem jest turystyka. Unikatowe w skali kraju i Europy są niewątpliwie Kopalnia Guido czy wyróżniona w tym roku certyfikatem Sztolnia Królowa Luiza.
Jak mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza: „Czerpiąc z dziedzictwa poprzemysłowego naszego miasta, nadajemy nowe funkcje kopalniom i innym przestrzeniom postindustrialnym. Pielęgnujemy historię i tradycję regionu, a zarazem pokazujemy naszym gościom jego wyjątkowość. W tym właśnie celu ciągle rozbudowujemy ofertę turystyczną i przygotowujemy ofertę kulturalną oraz rekreacyjną zarówno na powierzchni, jak też pod ziemią.”

Zabrzańskie obiekty są jednymi z najchętniej odwiedzanych na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Gratulujemy sukcesu i liczymy na dalszy wzrost zainteresowania turystów atrakcjami Zabrza.

 

Certyfikaty POT 2018 – najważniejsza nagroda w branży – zostały przyznane po raz szesnasty. Polska Organizacja Turystyczna podczas uroczystej gali w hotelu Renaissance Warsaw Airport wyróżniła 13 produktów turystycznych. Złoty Certyfikat 2018, czyli „turystycznego Oscara” otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego.

Do konkursu (etap regionalny), z województwa śląskiego, oprócz Kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu zgłoszone zostały także Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach oraz Marina Gliwice. Natomiast do miana najwyższej nagrody w konkursie Złotego Certyfikatu POT wytypowano zabytek UNESCO Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, która przeszła do finału.

Więcej o kandydatach z województwa śląskiego TUTAJ

Jak co roku, kapituła przyznała dziesięć Certyfikatów POT, a turyści w ogólnopolskim głosowaniu zdecydowali, że Certyfikat Internautów otrzyma Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią. Najważniejszą nagrodą jest jednak Złoty Certyfikat, który może otrzymać jedynie produkt nagrodzony we wcześniejszych latach zwykłym Certyfikatem POT. W tej kategorii kapituła bierze pod uwagę jedynie laureatów sprzed trzech lub więcej lat. „Turystycznego Oscara” w 2018 r. zdobyło Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsce szczególne na turystycznej mapie stolicy. Do Złotego Certyfikatu nominowani byli także: Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

W tym roku polska narodowa organizacja turystyczna zdecydowała się na stworzenie jeszcze jednego rodzaju wyróżnienia. Powstał Certyfikat Specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata produkty turystyczne. Pierwszy w historii Certyfikat Specjalny otrzymało Muzeum Mleka w Grajewie. To interaktywny, nowoczesny obiekt, w którym można się dowiedzieć, jaką drogę przechodzi mleko zanim trafi na sklepowe półki.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne są objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna realizowana przez POT o wartości 150 tys. złotych. Certyfikaty POT mogą otrzymać następujące produkty turystyczne: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

Posiadanie Certyfikatu POT jest cenną nagrodą – prestiżowo i wizerunkowo. Posiada też wartości praktyczne. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w oczach klientów. Odgrywa rolę marketingowego atutu w prowadzonych kampaniach promocyjnych.

źródło: http://infozabrze.pl

materiał prasowy POT 

Pozostałe w tej kategorii

Walne Zgromadzenie Członków ŚOT

Walne Zgromadzenie Członków ŚOT

W dniu 2 grudnia 2024 roku, odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Śląskiej Organizacji Turystycznej. W trakcie obrad przyjęto plan pracy Śląskiej Organizacji Turystycznej oraz jej budżet na 2025 r. Większością głosów zadecydowano również o podniesieniu składki...

czytaj dalej