Wzdłuż głównych dróg w naszym regionie ustawiono 48 biało-brązowych znaków drogowych ułatwiających dojazd do atrakcji turystycznych. Po zakończeniu remontów drogi DK-1 oraz autostrady A-4 zostanie zainstalowanych kolejnych dziewięć znaków.Wyboru atrakcji turystycznych przeznaczonych do oznakowania dokonała Śląska Kapituła Znaków Drogowych natomiast projekt oznakowania wykonała Śląska Organizacja Turystyczna.
Oznakowane zostały atrakcje takie jak: „Zamek Ogrodzieniec”, „Zamek Olsztyn”, „Muzeum Zamkowe w Pszczynie”, „Zabytkowa Kopalnia w Tarnowskich Górach”, „Muzeum Piwowarstwa w Tychach”, „Skansen Górniczy Królowa Luiza w Zabrzu”, „Stary Zamek w Żywcu”, „Zabytkowa Starówka w Cieszynie”, „Zamek w Będzinie”, „Zamek Sułkowskich w Bielsku-Białej” oraz „Klasztor na Jasnej Górze”.
Koszt całego projektu realizowanego od lutego do listopada bieżącego roku wyniósł 280 tysięcy złotych. Po 100 tysięcy przeznaczyła Śląska Organizacja Turystyczna oraz Zarząd Województwa Śląskiego. Resztę środków udało się pozyskać od samorządów na terenie których znajdują się atrakcje lub od ich właścicieli bądź zarządców.
Znaki turystyczne ustawione przy najczęściej używanych drogach są najlepszym drogowskazem dla turystów podróżujących do śląskich atrakcji turystycznych jak i stanowią skuteczną formę ich promocji. W roku 2007 planowane jest wykonanie oznakowania obiektów tworzących Szlak Zabytków Techniki.
Powołanie Kapituły ds. Drogowych Znaków Turystycznych przy Polskiej Organizacji Turystycznej
Z końcem roku 2019 (20.12.2019) opublikowane...